Drużyna Seniorów w Gminie Osieck?

Czy na terenie gminy Osieck powstanie kiedyś klub seniorski, który zagra w rozgrywkach MZPN? Wszystko wskazuje na to, że jest to możliwe w następnym roku a dokładniej na sezon 2015/2016. W chwili obecnej zbierani są zawodnicy do składu seniorskiego, który przez najbliższy sezon miałby się ogrywać w lidze LZS Garwolin, tak aby na następny sezon zgłosić oficjalną drużynę do rozgrywek MZPN.

Czy to wypali? Nie wiadomo, zależy to od wielu czynników, z których najistotniejsze to zaangażowanie organizatorów, odpowiednia liczba zawodników, którzy chcą grać, i co najważniejsze to finansowanie klubu przez urząd Gminy Osieck. Niestety, ale utrzymanie klubu trochę kosztuje i nawet w najniższej klasie rozgrywkowej (B-klasa) koszty to minimum kilkanaście tysięcy złotych a jeśli doliczymy do tego dwa roczniki juniorskie to wychodzi kwota kilkudziesięciu tysięcy. Jeśli jednak inne gminy stać na utrzymanie swoich drużyn, to czemu miałoby nie stać na to gminy Osieck. Prosty przykład, sąsiedzi z gminy Sobienie-Jeziory utrzymują dwa kluby (Wisła Dziecinów, KS Sobienie Jeziory), klub A-klasowy ma obecnie budżet w wysokości 60 tyś. zł. a klub B-klasowy 55 tyś. zł.

Na chwilę obecną odbyło się kilka treningów drużyny seniorskiej, jeśli ktoś byłby zainteresowany grą w tej drużynie to powinien się skontaktować z organizatorem pod numerem telefonu: 504246585

Strona drużyny seniorskiej: http://gksosieckseniorzy.futbolowo.pl/